09126961142 , 021-77141004

انتخاب رنگ گرانیت داخل ظروف

انتخاب رنگ گرانیت ظروف شامل کرم طوسی مسی مشکی و نسکافه ای میباشد

گرانیت چیست؟

گرانیت ظروف سنگ نیست، اگر در ذهن خود این تصور را دارید که پوشش درون قابلمه های گرانیتی از سنگ گرانیت است کاملا در اشتباهید.

مواد گرانیتی نوعی ماده شیمیایی نچسب است که مورد تائید سازمان غذا و دارو امریکا FDA میباشد. این مواد بعد از تفلونهای قدیمی بروزترین و کاربردی ترین نوع پوشش ظرف هستند.

ظروف چدنی گرانیت شده

ظروف چدنی گرانیت در ۵ رنگ

منظور از قابلمه و ظروف گرانیتی چیست؟

به‌ بیان‌ دیگر تمام ظرف گرانیتی با خاصیت نچسبی بالا که با خیالی آسوده می‌توانید بهترین آشپزی را با آن تجربه کنید.

امروزه ظروف گرانیتی نسبت به دیگر ظروف مانند ظروف سرامیکی، تفلون و… محبوبیت بیشتری دارند، به‌ دلیل آنکه این نوع ظروف نسبت به دیگر ظروف از طول عمر بیشتری برخوردار بوده و خواص گرانیتی خود را در کوتاه مدت از دست نخواهد داد.

از همه مهمتر آنکه گرانیت برای سلامتی انسان و محیط زیست هیچ گونه ضرر ندارد و هیچ ماده اضافی و مضری در حین پخت غذا وارد مواد غذایی نمی‌کند.

باورهای غلط

برخی از افراد بر این باور هستند که ظروف و قابلمه‌های گرانیتی تماماً از جنس گرانیت هستند اما این چنین نیست.

در اصل این ظروف از جنس آلومینیوم بوده که روی آن از روکش گرانیت استفاده شده است و خاصیت نچسب بودن را در ظروف ایجاد کرده و نام گذاری این ظرف به اسم گرانیتی فقط و فقط به‌ دلیل وجود ظاهر خالدارش می‌باشد.

تنوع رنگ‌های گرانیت

 رنگ گرانیت داخل ظروف شامل  : کرم، طوسی، مسی، مشکی، نسکافه ای

 

گرانیت کرم

گرانیت کرم

 

گرانیت طوسی

گرانیت طوسی

گرانیت مشکی

گرانیت مشکی

گرانیت نسکافه ای

گرانیت نسکافه ای

 

گرانیت مسی

گرانیت مسی

اجرای پوشش دورو گرانیت

معمولاً پوشش دورو گرانیت که داخل و بیرون ظرف یک دست گرانیت می‌شود برای تمام ظروف امکان‌ پذیر است به این معنی که همان گرانیتی که برای داخل ظرف انتخاب می‌کنید می‌توانید برای بیرون ظرف نیز از آن پوشش استفاده‌کنید، که در عکس‌های نمونه قابل مشاهده‌است.

دورو گرانیت از لحاظ دوام و ماندگاری نسبت به رنگ‌ کوره‌ای نسوز مقاوم‌تر هست و در برابر حرارت و چربی و سوختگی مقاومت بیشتری دارد و طول عمر بالاتری دارد.

چنین انتخابی بیشتر برای ظرف‌های چدنی و یا آلومینیومی که دارای ضخامت بدنه بیشتری دارند مناسب‌ تر هست و توصیه می‌شود.

شاید برای پوشش دورو گرانیت کمی هزینه بیشتری متقبل شوید ولی نسبت به طول عمر و دوام محصول دریافتی رضایت بیشتر خواهید داشت.

 چه نوع گرانیتی خوب است؟

این مقاله جهت آشنایی شما با گرانیت و برای راهنمایی شما در انتخاب گرانیت داخل ظروف می‌باشد.

بازسازی ظروف ایلیا پس از سال‌ها برسی و تحقیق در مورد انواع پوشش گرانیت و آزمایش کیفی مواد گرانیت توانسته با کیفیت‌ترین و بادوام‌ ترین گرانیت بهداشتی را طبق استانداردهای روز دنیا و بر طبق معیارهای اصول تولید ظرف نو تهیه کند و آن را برای ساخت ظروف نو و بازسازی ظروف به کار گیرد.

“مهمتر از همه”

آیا هر رنگ گرانیت کیفیت متفاوتی دارد؟

جنس گرانیت کرم، مشکی، طوسی، نسکافه ای و مسی در کیفیت هیچ گونه تفاوتی باهم ندارند این نوع گرانیت همه ساخت یک شرکت میباشد و فقط در طیف رنگی متفاوت تولید شده است.

برای دیدن  و انتخاب رنگ بندی بیرون ظروف کلیک کنید 

علاوه بر این تمامی گرانیت‌هایی که در این مجموعه استفاده می‌شود از یک برند بوده و دارای کیفیت همسان می‌باشد، لذا انتخاب رنگ‌بر اساس سلیقه هر فرد متفاوت می‌باشد که در کاتالوگ رنگ بندی ما پنج رنگ موجود می‌باشد.

به دلیل تنوع کیفی گرانیت، در بازار این محصول بسیار متفاوت هست و در انواع مختلف با قیمت‌های متفاوت موجود است ولی در مجموعه  ظروف ایلیا فقط و فقط از مرغوب ترین مواد گرانیت استفاده می‌شود.

گرانیت برای انواع قالبها

وافل مشکی

وافل مشکی

Air fryer - سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن

 

 

درنهایت امیدواریم این مقاله برای سهولت انتخاب رنگ گرانیت ظروف برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 

 

ثبت سفارش
× چت آنلاین