09126961142 , 021-77141004

در این مطلب به برسی موضوع قابلمه گرانیتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد میپردازیم، گرانیت اصطلاحی است که این روزها به پوششی جدیدی که  برای سطوح ظروف اعمال میشود اطلاق می شود، ظروف گرانیتی یا پوشش گرانیت در واقع  نوعی پوشش برای ظروف پخت و پز است که مدتی است به بازار عرضه شده…در ادامه به توضیح مزایا م معایب قابلمه گرانیتی میپردازیم.

قابلمه گرانیتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر آشپزی جزء وظایف یا علایق شما باشد حتما تجربه ی آشپزی در تفلون را داشته اید. ظروفی که به دلیل نچسب بودن و مصرف کم روغن محبوب شده اند. اما احتیاطی که هنگام هم زدن غذا یا الزام به استفاده از قاشق و کفگیر غیر فلزی و شستن با احتیاط ظروف تفلون لازم است، برای خیلی ها خوشایند نیست.

بعد از پوشش تفلون، پوشش سرامیکی وارد بازار شد که حتما خیلی از شما تجربه ی آشپزی در آن را هم دارید. پوششی که به مراتب سخت تر از تفلون است، در برابر سایش و ضربه ی کفگیر و قاشق فلزی دیر تر آسیب می بیند. این اتفاق سلامت و بهداشت پوشش سرامیکی را بسیار زیاد کرده است. اما موضوع مهم اینجاست که پوشش سرامیک با هر برندی بعد از مدتی استفاده، نچسبی خود را از دست می دهد و تنها مناسب طبخ غذاهایی چون خورش و آش می شود.

با این توضیحات و بررسی معایب و مزایای دو پوشش تفلون و سرامیک قطعا دلمان می خواهد در ظرفی آشپزی کنیم که مزایای هر دو را یک جا پوشش بدهد و معایب هر دو را به حداقل برساند. شاید بهترین گزینه برای برآورده کردن این خواسته ی ما پوشش گرانیت باشد.

پوشش گرانیت از لحاظ دوام و مقاومت در برابر حرارت دارای کیفیت بالاتری نسبت به دیگر پوششها میباشد. نچسبی گرانیت اصلا قابل مقایسه با تفلون و سرامیک نیست و این دلیل محبوبیت پوشش گرانیت است.

فواید بازسازی ظروف گرانیت

بازسازی و تعمیر ظروف تفلون مزایای متعددی دارد، از جمله:
– افزایش طول عمر ظروف
– بهبود کیفیت پخت و پز
– کاهش خطر ورود مواد شیمیایی به غذا
– صرفه‌جویی اقتصادی ناشی از جلوگیری از خرید ظروف جدید

افزایش طول عمر ظروف: با بازسازی، می‌توانید عمر ظروف تفلون خود را افزایش دهید، که این امر به نوبه خود می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌ها منجر شود. همچنین از استفاده بی رویه روغن نیز جلوگیری می‌شود و شما بعد از گذشت مدتی متوجه خواهید شد که از استفاده مقدار قابل توجهی روغن سرخ کردنی صرفه جویی کردید.

بهبود کیفیت پخت و پز با ظروف گرانیت:
ظروف با پوشش نچسب جدید، می‌توانند کیفیت پخت و پز را بهبود بخشند و بی‌نیاز به استفاده زیاد از روغن میشوید. که این مسئله خود نکته قابل توجوی برای سلامتی است.

کاهش خطر ورود مواد شیمیایی به غذا: پوشش‌های محافظ پس از بازسازی می‌توانند از ورود مواد شیمیایی به غذا جلوگیری کنند.

صرفه‌جویی در هزینه: بازسازی ظروف تفلون می‌تواند هزینه‌های مربوط به خرید ظروف جدید را کاهش دهد.

شستشوی بسیار راحت :

برای شستشوی ظروف گرانیت شده هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت چراکه مواد غذایی به هیچ عنوان به ظروف نمیچسبد و به راحتی با ابر و مایع ظرف شویی پاک میشود.

ثبت سفارش
× چت آنلاین